Šogad mācību grāmatas tika savāktas kolektīvi 27.-31.maijā, tagad notiek to uzskaite, pārbaude un parādnieku apzināšana.
Tie, kuri grāmatas nenodeva, to vēl var izdarīt līdz 14.jūnijam skolas Lasītavā. Pēc vasaras brīvlaika Lasītava savu darbību atsāks 19.augustā.
Grāmatas jaunajam mācību gadam skolēni saņems 2.septembrī savās klašu telpās.

9. un 12.klašu absolventiem visas grāmatas obligāti jānodod līdz izlaidumam (14.jūnijam ieskaitot)!!!


Lasītavas darba laiks vasarā: Katru darba dienu 8.00 – 16.30

Kas ir matoņi? Vai zivis arī ir cilvēki? Kas notiek ar “lecīgām” pelēm? Kā uzbūvēt un nenosalt “ledus mājā”?- uz šiem un daudziem citiem jautājumiem atbildēja biologs, dabas pētnieks un zivju sabiedrisko attiecību speciālists Māris Olte, tiekoties ar 6.un 9.klašu skolēniem 23.janvārī Saulkrastu novada bibliotēkā.

17.janvārī 1.klašu skolēniem bija iespēja tikties ar rakstnieci Māru Cielēnu projekta “Lasītava krustojumā” ietvaros.. Nejauši sanāca, ka rakstniece novadīja brīnišķīgu stundu bibliotēkā, kur pastāstīja un nodemonstrēja:
– kas ir grāmata,
– kādi ir grāmatas elementi – autors, nosaukums, saturs,
– kas ilustrē grāmatas un kā top ilustrācijas,
– kā un par ko rakstnieki raksta grāmatas,
– kur viņi smeļas iedvesmu un cik daudz piefantazē :)
Rakstniece arī uzklausīja mazo lasītāju idejas, par ko viņiem būtu interesanti lasīt – vienradžiem, kapteinēm un pirātēm. Gaidīsim viņas jaunās grāmatas un cerēsim, ka mūsu idejas būs bijušas iedvesmojošas!

Vai izstādes jāmācās apmeklēt un skatīties?
Vai to vispār vajag un kur tas noderēs?
Ko var ieraudzīt un uzzināt izstādēs?

Jāāāāā! To visu var un vajag mācīties jau janvārī, jo gada pirmajā mēnesī Saulkrastu novada bibliotēkā apskatāma interaktīva izstāde “Rīgas pantomīma ... tie ’60-tie”. Lai izstādē spētu ieraudzīt interesanto un nozīmīgo, ir izveidots buklets, kurā dotas norādes, uzdoti āķīgi jautājumi un izaicinājumi.

Šīs izstādes apmeklējums var noderēt visu vecumu skolēniem, jo jau februārī gaidāmi pasākumi, kuros teātra meistarība varētu lieti noderēt :)

2019.gadā skolas LASĪTAVĀ brīvos brīžos ir iespēja palasīt preses izdevumus gan latviešu, gan angļu valodā par daudzveidīgām tēmām:
  ♦ pusaudžu un jauniešu dzīvesstils,
  ♦ ietu un parādību izzināšana,
  ♦ interesantas personības,
  ♦ vēsture un dzīves aktualitātes,
  ♦ dzīvnieku pasaule.

1.septembrī skolas bibliotēka un lasītava ir slēgtas!
Informācija par jaunajiem darba laikiem tiks ievietota 5.septembrī!

Tie, kas nav samainījuši mācību grāmatas vai nav saņēmuši visas grāmatas, tiks informēti un apkalpoti individuāli. Sekot informācijai savā e-klases profilā!

Skolēni tiek gaidīti katru darba dienu no 9.00 - 17.00 Raiņa ielā 7 (2.stāvā), lai apmainītu mācību grāmatas.

Ievērībai:
29.augustā bibliotēka strādās no 14.00!
• 31.augustā bibliotēka būs slēgta!

 

Vasaras mēnešos no 1.jūnija līdz 31. augustam Saulkrastu vidusskolas Lasītava ir slēgta, bet mācību grāmatu apmaiņa notiek Saulkrastu vidusskolas grāmatu krātuvē Raiņa ielā 7.

Bibliotēka strādā katru darba dienu no 9.00 – 17.00:
    • 1.jūnijā darbu sāks no pl.12.00
    • līdz 16.jūnijam (ieskaitot)
    • no 16.augusta līdz 31.augustam!
    • no 19.jūnija līdz 15.augustam bibliotēka slēgta!

9. un 12.klašu absolventiem grāmatas jānodod līdz 8.jūnijam!

9.jūnijā skolas bibliotēka būs slēgta! 

Aprīļa mēnesis - grāmatu izaicinājuma zīmē! 

Šis mēnesis iesāksies un arī noslēgsies ar datumiem, kam būtiska loma grāmatu tapšanā un dzīves ciklā:  

♦ 2.aprīlis – Starptautiskā bērnu grāmatu diena - jau kopš 1967.gada vairākās pasaules valstīs 2.aprīlī (Hansa Kristiana Andersena dzimšanas dienā) tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu grāmatu diena. Šajā dienā īpaši tiek rosināta interese par grāmatām un veicināta vēlēšanās lasīt,
♦ 23.aprīlis -  Pasaules grāmatu un autortiesību diena - tiek atzīmēta kopš 1995. gada, godinot autorus un viņu darbus, kā arī pievēršot sabiedrības uzmanību literatūras nozīmei cilvēku dzīvē. Katalonijā aizsāktā Grāmatu un autortiesību diena tiek atzīmēta 23.aprīlī, kas ir Viljama Šekspīra (1564. – 1616.) dzimšanas diena un Migela de Servantesa (1547. – 1616.) nāves diena. Starptautisku nozīmi šim datumam UNESCO piešķīra 1996. gadā, kā mērķi izvirzot sabiedrības, īpaši jauniešu, pievēršanu literatūrai, grāmatu lasīšanai un izglītošanu autortiesību jautājumos.