Karjeras projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 2019. gada 1. martā Saulkrastu vidusskolas 9. - 12. klašu skolēni apmeklēja starptautisko izglītības izstādi “Skola 2019”.

Izstāde deva iespēju iegūt visaptverošu informāciju par izglītības iespējām Latvijā un ārzemēs. Izglītojamie varēja iepazīties ar mācību iestāžu piedāvātajām izglītības programmām, uzņemšanas noteikumiem, budžeta vietām, stipendijām, studiju apmaiņas un prakses iespējam, ka arī ar ārpus studiju aktivitātēm.  Bija iespēja noskaidrot par tālākās izglītības iespējām, ko piedāvā mācību centri, e - studiju vide, tālmācība un valodu centri. 

Skolēni izstādes “Skola 2019” laikā pētīja:

 • Rīgas Tehniskā universitātes, Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes, Liepājas Universitātes, Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas, Daugavpils universitātes, Ventspils Augstskolas, Vidzemes Augstskolas, Latvijas Kultūras akadēmijas, Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmijas, Rīgas Ekonomikas augstskolas, Biznesa augstskolas Turība u. c. sniegto informāciju par studiju programmām, uzņemšanas noteikumiem, budžeta vietām, studiju apmaiņas un prakses iespējām un ārpusstudiju aktivitātēm jaunām 2019./2020. mācību gadam.
 • Starptautiska konsultāciju centra par izglītības iespējām ārzemēs “KALBA” piedāvājumus. Komunicēja un tikas ar 13 ārvalstu augstskolu pārstāvjiem.

Izzināja dāžas jaunas iestrādnes atsevišķos izglītības iestāžu stendos:

 • Transporta un sakaru institūta stendā: Robotika –  jaunākās mūsdienu tehnoloģijas, uz ko ir spējīgi cilvēkiem līdzīgi roboti.
 • RTU studentu radīto dronu balansēšanas modeļa, konstruētos un izgatavotos pneimobiļus un jaunāko veikumu — procesora modeli, ar kura palīdzību varēsi izzināt procesora izbūvi un darbības principus aplūkošana. 
 • Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) ekspozīcijā: RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēnu stends: savas sejas skenējums, ar 3D skeneri noskenēt savu seju un iegūs skenējumu. Pie lietas uzzinaot noslēpumus un nianses darbā ar 3D skenēri
 • AirBaltic Training Pilotu akadēmijas, gan arī viens no lielākajiem neatkarīgajiem aviācijas mācību centriem Eiropā – “BAA Training” (BAA Training aviation academy) no Lietuvas, piedāvājuma izpēte un dalība konkursā ar balvu “lidojums lidojuma pilna simulatorā”
 • Virtuālās realitātes izaicinājums “Vai tev ir #iekšasstudētRSU”? Galamērķa sasniegšana šajā virtuālajā labirintā prasīs mērķtiecīgu iedziļināšanos, lai atbildētu uz jautājumiem par medicīnas un veselības aprūpes vai citām RSU profesijām, piemēram, politiķa, žurnālista vai jurista. Ātrākie finišētāji saņems balvas, bet citi – labāk iepazīs sevi, savas intereses un to, ko šīm interesēm atbilstošu piedāvā RSU studiju programmas. 

Lūk, dāžu mūsu skolas skolēnu atsauksmes par iztādes apmeklējumu:

 • Iespēju apmeklēt izstādi SKOLA 2019 ir jāizmanto obligāti!
 • Daudz jaunas informācijas par studiju programmām, jauniem studiju virzieniem un

Eksperimentiem, izprātnes par profesijām.

 • Izstāde SKOLA 2019 ir nepieciešama, pat ja man tā sākumā nešķita, ceru turpmāk mums arī būs līdzīga iespēja.
 • Šī bija interesanta diena un kaut-kas tomēr savādāk nekā vienkārši diena skolā.

Informāciju un konsultāciju par karjeras izvēles jautājumiem ir iespējams saņemt:

 • Skolā pie pedagoga-karjeras konsultanta Marinas Skļaras

29.kab., tel: 29139229